Қазақстан тарихы және қоғамдық-гуманитарлық пәндері кафедрасында Василий Сергеевич Черников атындағы дәрісхана ашылды

Адам жадында мәңгілікке сақталатын жандар бар. Олар Отанға шексіз беріліп қызмет ету мен сүйікті ісіне берілу үлгісі болып қалады.  Сондай адамдардың бірі – біздің университетте 40 жыл оқытушы, кафедра меңгерушісі, декан, ғылыми жұмыс жөніндегі проректор қызметтерін атқарған Василий Сергеевич Черников болған. Атаулы дәрісхана ашылуы Василий Сергеевичтің туған күні алдында өтті. 1 қазан күні оған 93 жас толар еді.

Іс-шараға оның оқушылары, студенттері, әріптестері мен серіктестері қатысты. Лентаны кесу Василий Сергеевичтің қызы, педагогикалық жұмыс ардагері Наталья Вьялицинаға және тәрбие жұмысы жөніндегі проректор Мұқарам Тайжановаға ұсынылды.

Василий Черников  Солтүстік Қазақстандағы тарихи ғылым негізін қалаушы болып табылады. Ол өз пәнінің жанкүйері болып есте сақталды. Ол құмар да құштар тарихшы болды. Біртума және жарқындыққа толы тұлға. Оның білгірлігі мен білім тереңдігі онымен жеке таныс болған әрбір адамды таң қалдырған. Біртума және жарқындыққа толы тұлға. Оның білгірлігі мен білім тереңдігі онымен жеке таныс болған әрбір адамды таң қалдырған.

Атаулы аудитория қабырғаларына тарихшының өмір жолын баяндайтын стендттер орналастырылған. ҰОС қатысушысы саяси қызметкері ретінде Сталинградтан Берлинге дейін өтті. Соғысты 22 жасында гвардия капитаны атағында аяқтады. Ерлігі үшін 20 сый, оның ішінде «Батырлық үшін» және Еңбек Қызыл ту орденімен марапатталды.

04.10.2016