Университетте "Жастар сыбайлас жемқорлыққа қарсы!" атты республикалық байқаудың облыстық кезеңі өтті

Біздің университетте "Жастар сыбайлас жемқорлыққа қарсы!" атты республикалық байқаудың облыстық кезеңі өтті. Оған ЖОО және колледж студенттері қатысты.

Сыбайлас жемқорлық көне дүниедей ескі. Осының дәлелі ретінде тарихтан көптеген мысалдар келтіруге болады. Қазіргі қоғам бұл кемістікпен белсенді түрде күресуде. Жастар да ат салысуда. М. Қозыбаев атындағы СҚМУ сахнасында аймақтың студенттері  өз азаматтық ұстанымын қорғады. Олардың арасында университетіміздің  «Де Факто» командасы болды.

Байқау үш кезеңмен өтті. 1-ші кезеңде жастар шағын сахналық көріністер дайындағды. Екінші кезең «Брейн Ринг». Онда қатысушылар интеллектуалды сұрақтарға жауап берді. Ал соңғы кезеңде ұсынылған сөздерден мақал-мәтелдер құрастырды.

Байқау қорытындысы бойынша Петропавл құрылыс-экономикалық колледжінің «New people» командасы жеңімпаз атанды. Халықаралық жемқорлықпен күрес күні, 9 желтоқсанда, олар басқа финалисттермен бірге  байқаудың республикалық кезеңінде облыс намысын қорғайды.

17.10.2016