"Қазақстан халқы ассамблеясы" кафедрасының қызметкерлері университет студенттеріне дәрістер өткізді

Қазақстан Республикасында 18 қазанда Рухани келісім күні аталып өтіледі.

2016 жылдың 17-18 қазан күндері "Этноконфессиялық келісімнің қазақстандық үлгісі" лекторийі шеңберінде "Қазақстан халқы ассамблеясы" кафедрасының қызметкерлері (кафедра меңгерушісі Л. Гривенная, кафедра маманы А. С. Кадырменова) М. Қозыбаев атындағы СҚМУ студенттеріне (ҚТӘ-13, ФжА-16, И(б)-14қ, Г(ж)-14) «Қазақстандағы мемлекеттік-конфессиялық қатынастар»; «Государственно-конфессиональные отношения в Казахстане» тақырыптары бойынша дәрістер өткізді.

Дәрістер барысында  діни ілімдер тарихы , әлемдік және ұлттық діндердің қалыптасуы, Қазақстандағы діншілдік генезис, СҚО-дағы қазіргі заманғы конфессиялардың жұмыс істеуі туралы сұрақтар қарастырылды. Қазақстан аумағындағы тіркелген және тыйым салынған діни ағымдардың қызметі, ҚР Президенті Н. Назарбаевтың Әлемдік және дәстүрлі діндер көшбасшыларының съезін өткізу бастамасы туралы көрнекі материалдар көрсетілді. ҚХА кафедрасының ҒӘБ мүшелерімен (Никифоров А. В., Синяков О. В.) әзірленген ақпараттық-талдамалық анықтамалық ұсынылды.

Студенттерге кейінгі талқылаумен "Прозрение души" деректі фильмі көрсетілді. Дәріс өткізуге г. ғ. к., "География және экология" кафедрасы доценті – Пашков С. В., ф-м. ғ. к., "Физика" кафедрасы доценті – Солодовник А. А, ҚХА кафедрасының СҒҚ мүшелері  - Хорошенко А. –  З-14-1 студенті, ШТ-15 тобы студенті – Березина Е. қатысты.

Дәрістер диалог түрінде өткізілді. Студенттер өз ой-пікірлерімен бөлісіп, сұрақтар қойды.

18.10.2016