«Түрік мәдениеті» қоғамдық бірлестігі және ҚХА кафедрасының ұйымдастыруымен «Жүсіп Баласағұн шығармашылығының сөнбес беттері» іс-шарасы өтті

2016 жылдың 26 қазан күні облыстық Достық Үйінде «Түрік мәдениеті» қоғамдық бірлестігі және «Қазақстан халқы ассамблеясы» кафедрасының ұйымдастыруымен – «Жүсіп Баласағұн шығармашылығының сөнбес беттері»/ «Немеркнущие страницы творчества Юсуфа Баласагуни» атты Ж. Баласағұнның шығармашылық мұрасына арналған іс-шара өтті. «Құтты біліктің» мазмұнындағы әр жеткізілген ойдың заманға сәйкес өзекті тақырыптары жайлы сыр шертілді. Дөңгелек үстелдің жұмысына РФ Ф. Достоевский атындағы Омск мемлекетті университетінің 3-курс студенті, М. Қозыбаев атындағы СҚМУ «Қазақстан халқы ассамблеясы» кафедрасының студенттердің ғылыми ұйымының мүшесі – Приймак Ирина, философия ғылымдарының докторы, М. Қозыбаев атындағы СҚМУ профессоры, «Қазақстан халқы ассамблеясы» кафедрасының ғылыми-әдістемелік бірлестігінің мүшесі – Никифоров Александр Михайлович, философия ғылымдарының кандидаты – Платоненко Ольга Михайловна,педагогикалық ғылымдардың кандидаты, М. Қозыбаев атындағы СҚМУ «Қазақ тілі» кафедрасының меңгерушісі, «Қазақстан халқы ассамблеясы» кафедрасының ғылыми-әдістемелік бірлестігінің мүшесі – Ахметова Татьяна Алимжановна, М. Қозыбаев атындағы СҚМУ «Қазақстан халқы Ассамблеясы» кафедрасының маманы –Қадырменова Айымгүл Сакенқызы, №8 эстетикалық тәрбиелеу орта жалпы білім беретін мектеп-кешенінің тарих пәнінің мұғалімі – Клюева Дания Рахимзяновна, облыс әкімі аппараты бақылау және ақпарат секторының бастаушы маманы – Мухамедьяров Азат Казбекович, М. Қозыбаев атындағы СҚМУ «Туризм» мамандығының 1-курс студенті, «Қазақстан халқы ассамблеясы» кафедрасының студенттердің ғылыми ұйымының мүшесі – Горелик Ирина, «Сұлтан» ААҚ ММК бас директоры, «Түрік мәдениеті» қоғамдық бірлестігінің төрағасы – Картал Идрис бейжәне Петропавл қаласы қазақ-түрік лицейінің, Әл-Фараби атындағы мектеп-гимназиясының, №8 эстетикалық тәрбиелеу орта жалпы білім беретін мектеп-кешенінің 10 сынып оқушылары, өнер колледжінің қобызшы қыздары қатысты.

Дөңгелек үстелдің барысында әр сөз сөйлеуші өзінің жанына жақын, яки мамандығы тұрғысынан қарастырған өз ойлармен және ғылыми негізі терең баяндамалармен тыңдаушы жұртты Ж. Баласағұнның өмірі мен шығармашылығына тәнті етті.

27.10.2016