Университетте «Діни экстремизм мен терроризмге қарсы тұру: мәселелер және шешу жолдары» дөңгелек үстелі өтті

«Діни экстремизм мен терроризмге қарсы тұру: мәселелер және шешу жолдары». Осы тақырыпта университетте дөңгелек үстел өтті. Студенттермен кездесуді ХДПП «Ауыл» облыстық филиалы ұйымдастырды.

Көбінесе діни сауатсыздық адамдарды теріс жолға апарады. Осыған байланысты әртүрлі құрлымдар мамандары жастармен тұрақты түсіндіру жұмыстары жүргізіледі. Бұл жолы М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-дың студенттері алдында құқық қорғау органдары, саясат мамандары, дін өкілдері және ЖОО-ның оқытушылары сөз сөйледі.

Қазақстанда ұлттық қауіпсіздік пен тұрақтылыққа қауіп төндіретін шамамен 2000 жуық діни ағымдар бар. Студенттермен кездесуде көпшілікке дұрыс емес мәндерді таратушыларды Заң қалай жазаға тартатыны туралы айтылды.

Өз кезегінде дін қызметшілері өз дінге сенулерін ұсына отырып, экстремистер жұмысы дәстүрлі діндер ережелеріне ешқандай қатысы жоқ екенін атап өтті.

Заңнамалық аспектке келетін болсақ. Бұл бағытта Қазақстанда біршама тұрақты негіз бар. Бұл – «Терроризммен күрес туралы» Заң және «Экстремизмге қарсы тұру туралы» Заң. Қалалық мәслихат депутаты Павел Афанасьев олар ауқымды өзгерістерді талап етпейді дейді. Әлемдегі және елдегі соңғы жаңалықтарға байланысты кейбір түзетулер енгізілді.

Кездесу қорытындысында «Ауыл» Халықтық-демократиялық патриоттық партиясы мен Академик М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университеті арасындағы ынтымақтастық туралы меморандумға қол қойылды.

11.11.2016