«Қазақстан халқы ассамблеясы» және «Педагогика және психология» кафедралары «Жанжалды болдырмау жолдары» семинар-тренингін өткізді

Қазақстан халқы ассамблеясы қызметінің маңызды бағыттарының бірі этносаралық және конфессияаралық жанжалдарды болдырмау болып табылады.

2016 жылдың 16 қарашасында, Халықаралық толеранттылық күні, «Қазақстан халқы ассамблеясы» және «Педагогика және психология» кафедралары университет оқытушылары, қызметкерлері және студенттеріне, Солтүстік Қазақстан облыстық Қазақстан халқы ассамблеясы этномәдениет бірлестіктері өкілдеріне арналған «Жанжалды болдырмау жолдары» семинар-тренингін өткізді.

Семинар-тренинг мақсаты білім беру, жанжалды және жанжалды жағдайларды алдын алу шеберлігі мен дағдыларына үйрету болып табылады.

Семинарға Гривенная Л.А. – «Қазақстан халқы ассамблеясы» кафедрасының меңгерушісі, Волчкова Н.И. – аға оқытушы және Суворова К.Р. – «Педагогика және психология» кафедрасының оқытушысы.

Семинар барысында қатысушыларға жанжал не екені, жанаджалдар себептері, оларды алдын алу түрлері, әдістері, техникасы туралы ақпарат берілді.  «Педагогика және психология» кафедрасының оқытушыларына өз мінез-құлықтарын жанжалды азайту жағына түзету бойынша ұсыныстар берілді.

Гривенная Л.А. «Педагогика және психология» кафедрасының оқытушыларына жанжалды жағдайларды шешуге бағытталған медиация сұрақтарын әзірлеу бойынша ұсыныстар берді.

Қатысушыларға арналған жанжалды және жанжалды жағдайларды алдын алу дағдыларын қалыптастыруға бағытталған тренингтік жаттығулар өткізілді. Тренинг өткізу барысында қатысушылар ұжымдық суреттер салып, коммуникативтік және ойын жаттығуларын істеді. Семинар-тренинг қорытындысында барлық қатысушыларға позитивтік бағыттағы жеке тілектер айтылды.

16.11.2016