Достық үйінде «Желтоқсан-86: уақыт призмасы арқылы» дөңгелек үстелі өткізілді

Биылғы жылғы желтоқсанның 17-18 күндері Алма-Ата және Қазақстанның басқа қалаларындағы Орталық өктемдігіне қарсы жастар қимылына 30 жыл толады.

Бірақ осы күнге дейінкезінде бар әлемді дүрліктірген желтоқсандық феномен объективті бағаланған жоқ.

2016 жылдың 12 желтоқсан күні «Қазақстан халқы ассамблеясы» кафедрасы мен  «Патриоттық қозғалыс «Желтоқсан ақиқаты» РҚБ СҚФ филиалымен «Желтоқсан-86: уақыт призмасы арқылы» дөңгелек үстелі өткізілді.

Дөңгелек үстел жұмысына облыстық ведомстволар өкілдері, үкіметті емес ұйымдар жетекшілері, жастар, бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері қатысты.

М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-дың «Қазақстан халқы ассамблеясы» кафедрасының меңгерушісі, Гривенная Л.А., «Декабрь 1986 года: время, события, люди» баяндамасымен сөз сөйледі. Ол 1986 жылғы желтоқсандық көтерілістің себептері, ұйымдастырушылары, қатысушылары, оқиғалар ағымы, салдары мен сабақтары мәселелері туралы баяндады.

Боташ Кажимов – «Патриоттық қозғалыс «Желтоқсан ақиқаты» РҚБ СҚФ-ның төрағасы өзі басқаратын ұйым қызметі туралы сөз сөйледі.

Қатысушылар өз ойларымен бөлісіп, бұл оқиғаға Қазақстан тәуелсіздігіне алғашқы қадам деген  бағасын берді.

21.11.2016