ҚР Тәуелсіздігінің 25 жылдығына арналған университеттік жобалар байқауы өтті

Отаншылдық тәрбие мен Тәуелсіз Қазақстанның жетістіктерін мақтан тұтуды қалыптастыру мақсатында 2016 жылдың 22 қарашасында ҚР Тәуелсіздігінің 25 жылдығына арналған «Қазақстан – менің елім»/ «Моя родина – Казахстан» университеттік жобалар байқауы өтті. Бұл байқау танымдық мағынаға ие болып, мемлекеттік тілдің көпшілікке тарату мүмкіндігін берді.

Байқауды ұйымдастыру мен өткізуге «Қазақ тілі» кафедрасының профессорлық-оқытушылар құрамы, «Қазақстан халқы ассамблеясы» кафедрасының қызметкерлері, Қазақстан халқы Солтүстік Қазақстан облыстық ассамблеясының өкілдері қатысты.

Байқауға барлық факультеттер мен Тіл және әдебиет институтының командалары қатысты. Барлық презентациялар мемлекеттік тілде ұсынылды. Командалар әртүрлі тақырыптар бойынша жобаларды ұсынды: «Елімнің табиғаты», «Шетелдіктер менің елім туралы», «Математика әлеміндегі менің Отаным», «Әдебиеттегі Отан», «Менің Отаным туралы өлеңдер», «Отанымның экономикасы», «Отанымның тарихи». Орындар келесі жолмен бөлінді:

1-орын: АТФ.

2-орын: ТЭҚФ, ЖАҒФ.

3-орын: ТжӘИ, ИТФ, ПФ.

Студенттер презентация түрінде бейнесюжеттерді, театрға қоюға бейімдеуді қолданумен өзіндік жобаларын ұсынды. Тәуелсіздік кезеңіндегі Қазақстан жетістіктері экономика, тарих, әдебиет, математика, география көзқарастарынан қарастырылды.

АТФ студенттері қазақ оюларын, ұлттық киімдерін, тұрмыс заттарын жасаудағы математиканың рөлін көрсетті.

Қазақстандағы шетел азаматтарымен сұхбаттасу элементтерін қолданып бейнеролик түсірген ТжӘИ командасы өзіндік болды.

ЖАҒФ студенттері Қазақстанның табиғи байлықтарын көрнекті түрде көрсетті.

ПФ студенттері еліміздің бірегейлігі мен оның жетістіктері туралы музыкалық түрде баяндады.

Ерте заманнан бүгінгі күнге дейінгі Қазақстанның тарихын тарихи өткенді шолуда кең ауқымды ұсынған ТЭҚФ Қ-14-1 тобының студенті Кангелдиев Нұржанның өнер көрсетуі ерекше болды.

23.11.2016