ҚХА кафедрасында ҚР Тұңғыш Президентінің күніне арналған авторлық өлеңдер байқауы өтті

2016 жылдың 23 қараша күні «Қазақстан халқы ассамблеясы» кафедрасында ҚР Тұңғыш Президентінің күніне арналған авторлық өлеңдер байқауы өтті.

Байқау мақсаты қазақстандық қоғамның жаңғыртуын өткізудегі ҚР президентінің жеке еңбегін ұғыну, студенттік жастардың отаншылдығын және Қазақстанның болашағы үшін азаматтық жауапкершілігін арттыру, дарынды балаларды табу және қолдау, олардың дара шығармашылық қабілеттігін дамыту болып табылады.

Бағалаудың негізгі шарттары – шығарма мазмұнының байқау тақырыбына, мақсаттарына және міндеттеріне сәйкестігі, ұсынылған жұмыстардың шығармашылық құндылығы, өзгеше пайымдау, шығарманың  ақындық жанрдың барлық талаптарына сәйкестігі, авторлық шығарманың шығармашылық дербестігі, орындаушының сахналық мәдениеті, сөзді қолдану шеберлігі, мақам.

Байқауға 14 студент қатысты. Оның ішінде 6 адам ТжӘИ-ден,  4 – ПФ-дан, 2 – ТЭҚФ-тан, 1 – АТФ-тен, 1 – ЖАШҒФ-тан.

Байқау екі кезеңмен өткізілді. Бірінші кезеңде студенттер өзіндік авторлық өлеңдердің баспа мәтіндерін ұсынды. Екінші кезеңде қазылар алқасы шығармаларды авторлық орындауда тыңдады. Студенттер өзінің ақындық өнерлерін көрсетті.

Комиссия мүшелері оның  «Елбасымыз кемеңгер»  шығармасымен I орынды иеленген ТжӘИ-ның Ж-16-қ тобы студенті Ермек Саянды байқаудың ең жарқын қатысушысы деп атады.

II орынды ТжӘИ-ның Ж-16-қ тобының студенті Сарсеков Сағындық және ТЭҚФ-тың , И(о)-13 тобының студенті Рогачёва Мария алды.

III орынды ПФ студенттері иеленді: Мингулова Арина, СПС-14 тобының студенті, Могунова Татьяна, СПС-14 тобының студенті және Жанаева Нұрай, ДОВ-15к тобының студенті.

Бұл байқау университетімізде өз елінің болашағына немқұрайлы қарамайтын дарынды студенттер білім алатынын көрсетті.

24.11.2016