Құрметті қонақтардың сапары

ҚР Ұлттық ғарыштық агенттігінің төрағасы Талғат Мұсабаев пен 1-класс ғарышкері, Кеңес Одағының қаһарманы Александр Викторенко бізідің университетке келді.

Қонақтарды университеттің құрметті аллеясында қарсы алды, онда олар облыс әкімі Самат Ескендировпен ағаштар отырғызды. Кейін олар обсерватория мен М.Қозыбаев атындағы мұражайға саяхат жасады. Онда университеттің тарихымен қатар, құрметті қонақтарға арналған экспозициялық көрме ұсынылды.

Кездесу барысында ғарышкерлер СҚМУ – бізідің елеміз үшін қажетті білікті мамандарды даярлайтын ЖОО екендігін атап өтті. Студенттерді Қазақстанның болашақ ғарыштық индустриясы қызықтырды. Талғат Амангелдіұлы  подчеркнул, что благодаря собственному космодрому «Байқоңыр» космодромы арқылы біз осы саладағы ең озық елдерінің бірі болуға міндетті екндігімізді ерекше атап өтті.

Александр Викторенко, бізідің жерлесіміз, Шал Ақын ауданының тумасы, өзінің туып-өскен туған жеріне келіп отырғанына өте қуанышты екенін айтқан болатын.

Кездесу соңында Талғат Мұсабаев пен Александр Викторенкоға СҚМУ құрметті профессоры атағы берілді.

15.05.2013