ҚХА кафедрасы аумақтық ғылыми-әдістемелік семинар өткізді

2017 жылдың 20 қаңтар күні М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-дың «Қазақстан халқы ассамблеясы» кафедрасы құрамына университеттің оқытушылары мен студенттері, №17 ҰӨОМК ұлттық бөлімшелерінің мұғалімдері, Солтүстік Қазақстан облыстық Қазақстан халқы ассамблеясының мүшелері кіретін ҒӘБ мүшелеріне арналған «Гранттық қаржыландыруға ҚР этносаясатының мәселелері бойынша ғылыми жобалар әзірлеу» аумақтық ғылыми-әдістемелік семинарын өткізді.

Семинардың мақсаты – гранттық қаржыландыруға Қазақстан Республикасы этносаясатының мәселелері бойынша ғылыми және әлеуметтік-маңызды жобаларды әзірлеу бойынша практикалық ұсыныстарды құру.

Семинарға «Қазақстан халқы ассамблеясы» кафедрасының меңгерушісі – Гривенная Л. А., ғылыми зерттеулер мен коммерцияландыруды әкімшіліктендіру бөлімінің бастығы –Васильев Н.В., «СҚО ІСБ» КММ-ның қоғамдық бірлестіктерімен жұмыс жөніндегі бөлімінің жетекшісі – Әшірбекова Б. А., «Петропавл қ. ІСБ» КММ-ның жетекшісі – Рақымжанова Д. К., «BP ANALYTICS» ЖШС-ның маркетинг бойынша  маманы – Нұрғалиев М. К., «Жастар салауатты өмір салты үшін»  ЖҚБ төрағасының орынбасары – Грабарь Л. Н. қатысты.

Семинар қатысушыларына ҚР БҒМ, СҚО әкімдігінің, Петропавл қ. әкімдігінің бағыты бойынша гранттық қаржыландыруға ғылыми және әлеуметтік-маңызды жобалардың дәстүрлі байқаулары туралы ақпарат ұсынылды. Семинар барысында ҚХА кафедрасының ҒӘБ мүшелерінің гранттық қаржыландыруға ғылыми жобаларды, жобалық қызметті жүзеге асыру бойынша Ғылым департаментімен ақпараттық-ұйымдық қамтамасыз етуді әзірлеуге қатысу қазіргі мүмкіндіктерінің мәселеллері көтерілді.

Сөз сөйлеушілер байқауларға қатысу тәжірибелерімен, ҚХА кафедрасы ғылыми бағыттарының алдағы зерттемелері жайындағы өз ойларымен бөлісті.

Семинар барысында келесі ұсыныстар қалыптастырылды: ҚХА кафедрасының ҒӘБ мүшелерін гранттық қаржыландыруға жобалар байқауларына өтінім және ілеспе құжаттарды әзірлеу кезінде құжаттарды сапалы рәсімдеу, Ғылым департаментінің қарастыруына ғылыми жобаларды қолдау және ілгерілету мәселелерін шығару, республикалық және аймақтық ғылыми және әлеуметтік-маңызды жобаларды іске асыру, Петропавл қ. ІСБ-ның мемлекеттік әлеуметтік тапсырысы шеңберінде әлеуметтік-маңызды жобаны және шекаралас өңірлерімен өзара әрекеттестік бойынша әлеуметтік-мәдени жобаны әзірлеуге лекторлар мен ұйымдастырушылар ретінде қатысу, ғылыми зерттеулерді әкімшілік ету мен Ғылым департаментінің коммерцияландыру бөліміне  шетелдік, республикалық, ғылыми жобалардың облыстық және қалалық байқаулары туралы ақпаратты ұсыну, оның ішінде гранттық қаржыландыруға, этносаясат мәселелері бойынша.

22.01.2017