«Халықтық» атағын беруге және растауға байқау өтті

20 ақпан күні университеттің мәдени өмірінде маңызды оқиға орын алды – «халықтық» атағын беруге және растауға байқау өтті. Әр шығармашылық ұжым үшін  маңызды атаққа үміткер "Пилигрим", "Шаңырақ" және "Кривое зеркало" театрлары, сондай-ақ, "Шертер" фольклорлық-этнографиялық ансамблі өз қабілеттерін жоғары деңгейде көрсетті.

Театрлардың қойылымдарын облыстық мәдени мекемелердің жетекшілері бағалады. "Халықтық" атағын растау 3 жылда бір рет өтеді және актерлерге орындаушылық шеберлігін жетілдіруге көмектеседі. "Кривое зеркало", "Пилигрим" және "Шертер" ансамблінің ұжымдары "халықтық" атағын бұдан бұрын растаған болатын, ал "Шаңырақ" қазақ театры үшін бұл бірінші рет. Жас актерлер жоғары орындаушылық деңгейде өнер көрсетті.

Студенттер өз рөлдерін тамаша орындады. Театрлар жақсы декорацияларды қолданумен көңілді, жақсы спектакльдер қойды. "Пилигрим" студенттік театры театр жанрының ең танымал түрін, драманы, таңдады. Олардың спектаклі барлық қатысушыларды қызықтырып, бір демде өте шықты. Атақтарға ие болған ұжымдар бір орында тұрмайды, репертуарын жетілдіреді, қойылымдарды шыңдайды – адал берілген құрметті атақты абыроймен алып жүруге тырысады. "Халықтық" атағына деген қызығушылық ешкімде өшпейді: тәжірибелі жетекшілерде де, жаңадан келгендерде де. Барлығы үздік және қызықты болуды қалайды.

23.02.2017