М. Қозыбаев атындағы СҚМУ ҚХА кафедрасының қызметі Қазақстан халқы Ассамблеясының ХХV сессиясында лайықты бағаланды

2017 жылғы 26 сәуірде Бейбітшілік пен келісім сарайында (Астана қ.) Қазақстан халқы Ассамблеясының ХХV сессиясы өтті. Сессияда «Тұрақтылық, бірлік, келісім – жаңғыртудың негізі» мәселесі талқыланды.

ҚХА төрағасы мен ҚР Президенті Н. Назарбаевтың баяндамасында қоғамдық сананы Қазақстан дамуының басты факторларының бірі ретінде жаңғыртудың негізгі бағыттары туралы айтылды. Сессия қатысушыларының назары үздік ұлттық дәстүрлерді сақтау қажеттілігіне аударылды. Ол әлемдік мәдени және техникалық жетістіктерді оңтайлы қолданумен үйлесуі тиіс. Білімге табыну әр адамның өмірлік ұстанымы мен қоғамды дамытудың басты факторы болуы тиіс. Туған өлке мен көрнекті қазақстандықтар өмірінің тарихын зерттеу – өз елі үшін мақтаныш пен патриотизмді қалыптастырудың негізі. Эволюциялық жолдың революциялық толғаныстан артықшылығын тану қоғамдық даму мен әрбір азаматтың принципі болуы тиіс.

Ұлттық бірегейлікті азаматтық негізде одан әрі тереңдету міндетіне байланысты, Қазақстан халқы Ассамблеясы алдағы өзгерістердің алдыңғы қатарында сөйлейді.

Сөз сөйлеушілер, түрлі аймақтардың келген адамдар, түрлі мамандықтардың, жастар мен ұлттардың өкілдері өз өмірлік тәжірибесі арқылы ҚР Президенті Н. Назарбаевтың сөзі мен «Болашаққа көзқарас: қоғамдық сананы жаңғырту» бағдарламасына қолдау көрсетті.

ҚХА-ның мерейтойлық сессиясына СҚО-дан 47 адам қатысты: СҚО әкімінің орынбасары, Солтүстік Қазақстан Қазақстан халқы ассамблеясы хатшылығының орынбасары, СҚО этномәдени бірлестіктердің төрағалары, ҮЕҰ жетекшілері, М. Қозыбаев атындағы СҚМУ ҚХА кафедрасының меңгерушісі.

Гривенная Л. А. – «Қазақстан халқы Ассамблеясы» кафедрасының меңгерушісі Қазақстан халқы Ассамблеясының ХХV сессиясы төралқасында болу құрметіне ие болды. Оның Қазақстанның ең үздік кафедрасының жетекшісі ретіндегі кандидатурасы ҚХА төрағасы Н. Ә. Назарбаевтың, ҒСК, ҚХА Кеңесінің қолдауын тапты.

Жаңа құрылымдық бөлімше болып табылатын ҚХА кафедрасының стратегиялық пайымы –  озық жұмыс істеу, қызметтің кең ауқымды бағыттары, сыртқы ұйымдармен өзара әрекеттестік, республикалық бастамалар М. Қозыбаев атындағы СҚМУ ҚХА кафедрасын ерекшелендіреді.

Кафедраның жетістіктеріне қолдан келгенше көмек көрсететін ғылыми-әдістемелік бірлестіктердің, студенттік ғылыми қоғамның мүшелері, университет оқытушылары мен студенттері үлкен үлес қосады.

ҚХА кафедрасымен жұмыстарды жоғары кәсіби деңгейде жүргізуде және ішкі және сыртқы бастамаларды жүзеге асыруда ректор мен университеттің көптеген қызметтерінің қолдауы маңызды.

Алға қойылған міндеттерді негізге ала отырып, «Қазақстан халқы Ассамблеясы» кафедрасы университеттің бүкіл ұжымның қолдауына сүйеніп, азаматтық бірдейлікті, бірлік пен келісімді нығайту бойынша жұмыстарын одан әрі жалғастырады.