Петропавлда киелі нысандардың көмегімен қазақстандық туризмді дамыту ұсынылды

М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетіндегі ашық сұхбат алаңында «Болашақ» филиалының партия мүшелері отандық туризмді, Қазақстанның мәдени және рухани мұрасын дамыту мәселелерін талқылады.

Кездесуге қатысушылар «Туған жер», «Қазақстанның 100 жаңа тұлғалары», «Қазақстанның киелі географиясы», «Жаһандық әлемдегі қазіргі заманғы қазақстандық мәдениет», «Ақпараттық Қазақстан» және басқа да бағдарламалар мен жобаларды іске асыру мәселелерін қозғады. Жергілікті нұротандықтардың ұсыныстарының бірі – елдің киелі нысандарын пайдалану және насихаттау арқасында туризмді дамыту.

- Қазақстан бірегей табиғи ресустарға және халқының өзіндік мәдениетіне ие болады, халықаралық және өңірлік деңгейлерде туризмді  дамыту үшін үлкен іске асырылмаған әлеуеті бар. Қазақстан туризм дамуының қазіргі кезеңінде бизнесмендер, спортшылар, ғалымдар, экстремалды демалыс әуесқойлары үшін, соңдай-ақ тарих әуесқойлары үшін аса тартымды болып отыр. 2023 жылға дейін туристік саланы дамыту жаңартылған Тұжырымдамасының жобасы Қазақстанның киелі нысандарын Картаны өзіне қамтиды, бүкіл еліміз бойынша олар жүзден астам. Дәл олар туристерді тарту үшін басты құралына айналуы тиіс, - деп атап өтті университет стундеті Ирина Горелик.

Партиялықтардың пікірінше, отандық туристік бренді қалыптастыру перспективаларының жеткілікті қолайлы жағдайы бар. Олардың арасында кездесуге қатысушылар тарихи бірегейлігі, көпұлттылығы, даралық және қазақстан халқының бейбітшілігін атап өтті. Дәл осы принциптерге Қазақстанның жаңа бейнесі құрылуы тиіс.

- Қазақстан табиғи көрікті басқа Ұлы Жібек жолында орналасқан тарихи-мәдени ескерткіштерге бай, олардың дүниежүзілік мәні бар. Ұлы Жібек жолында транзиттік саяхаттарды ұйымдастыру Қазақстан үшін бірқатар елдердің қызығушылық аймағына кіруге мүмкіндік береді, осы елдердің арасында – Жапония, Малайзия, ҚХР, Корея және еуропалық мемлекеттер бар. Ұлы Жібек жолы – Қазақстандағы туризмді дамытудың басым бағыттарының бірі. Ол туристерге өткенге жұмылуға мүмкіндік береді. Бұл туралы бірнеше рет журналистер және туризм саласының мамандары айтты, - деп баса айтты қатысушылар.

ДИО ОПиИК