М.Қозыбаев атындағы СҚМУ-дың 2017 оқу жылының қорытындысы

28 желтоқсанда СҚМУ-нің ұжымы 2017 жылының қорытындысын жасады.

СҚМУ-нің ректоры, экономикалық ғылымдарының докторы, профессор С.М. Өмірбаев бастамасымен салтанатты түрде қорытынды жасауы өткізілді.

Осы жыл біздің туған университетінің тарихы үшін маңызды болды. 2017 жылы біз 80 жыл мерей тойын өткіздік, М.Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетінің Ректорлардың Аллеясын аштық, Гинесстің кітабына енген әлемдік рекордтты орнаттық және т.б.

«Биология» кафедрасында осы жыл барысында көп қызықты оқиғалар өтті. Атап айтқанда, алғашқы рет Петропавл қаласы және СҚО-ның мектептердің оқушылар арасында интерактивтік квест-ойындар өткізілді,  М.Қозыбаев атындағы СҚМУ және П.П. Ершов атындағы Есіл педагогикалық институтінің студенттер арасында халықаралық биология бойынша пәндік олимпиада өтті,  СҚО оқушылар арасында 60 мектеп қатысуымен Халықаралық құстар күніне арналған ауқымды байқауы өтті.

Кафедрасындағы оқытушылар, магистранттар, студенттер ғылыми-зерттеу жұмыстарымен белсенді айналысты. Осылай, 2017 ж. мамыр айында Қазақстанның биоәртүрлілігін сақтау ассоциациясынан «Каспий теңізінің солтістік-шығыс жағалауында мекендейтін кіші шырғалақтың есепке алу»   Б(о)-16 тобының студенті Романенко Евгений халықаралық жобада қатысты.  Магистранты Жадан К.С. және аға оқытушысы, магистр Зубань И.А. БҰҰ-ның және Қазақстанның биоәртүрлілігін сақтау ассоциациясынан  Изабель Джонс Стирлинг университеттің қызметкер қатысуымен «Қазақстанда шиқылдақ қаздың заңсыз аулаудың негізгі себептер анықтау» халықаралық жобада қатысты.

Сондай-ақ «Жалпы биология» кафедрасының меңгерушісі биология ғылымдарының кандидаты Вилков В.С., «М. Қозыбаев атындағы СКМУ-ның профессоры»  құрметті атағын алды. Салтанатты жиналыста Вилков В.С. кәсіби қызметте жетістіктер үшін СҚМУ ректорының алғыс хатымен марапатталды.

«Биология» кафедрасы барлықтарыңызды 2018 Жаңа жылмен құттықтайды. Осы жыл біздің кафедра және университет үшін маңызды болады деп сенімдіміз.

02.01.2018