Дөңгелек үстел

Әлемнің 80 елінің 8 мың жетекші саясаткерлер мен экономисттер кездесетін VI Астана экономика форумы қарсанында М.Қозыбаев атындағы СҚМУ-да әлемдік экономиканың қалыптасуы бойынша Н. Назарбаевтың стратегиялық бастамасына арналған дөңгелек үстел өтті.

Университет басшылары мен профессорлық-оқытушылар құрамымен қатар, оған әлеуметтік мәселелері жөніндегі СҚО әкімінің орынбасары Фархад Қуанғанов пен жаратылыстану ғылымдарының Ресей академиясының  Вице-президенті, Еуразия клубының тұңғыш  Вице-президенті  Анатолий Спицын қатысты. Ол  Н.Назарбаев бастамасымен құрылған о коммуникативной Интернет-площадке «G-global» коммуникативтік интернет-алаңы жайында баяндады. Осы Интернет-сайтты бүгінгі күні  30 000 пайдаланушы пайдаланады. Сонымен қатар, Анатолий Тихонович зәлемдік экономикалық дағдарыс пен азық-түлік қауіпсіздігі мәселесіне де тоқталды. Ол «Стратегические инициативы Н.А.Назарбаева по становлению новой модели мировой экономики» атты өз кітабын ұсынды. Бұл оның алғашқы ғылыми еңбегі.

— Қазақстан Президентінің жаңа қаржылық экономикалық сәулетті құру жөніндегі барлық идеялары өте маңызды болып табылады. Ол, жалпы танылу бойынша, әлемдік деңгейдегі саясаткер, стратег және ғалым, – дейді Анатолий Спицын.

Жаратылыстану ғылымдарының Ресей академиясының  Президиумының тапсырысы бойынша Анатолий Спицын СҚМУ ректоры О.Әшімовке жоғары ғылыми жетістіктері үшін В.И. Вернад атындағы медальді табыс етті.

21.05.2013