Археологиялық тәжірибе

«Тарих» мамандығы студенттерінде онкүндік оқу-түздік тәжірибесі аятады. Тарих және әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының доценті, тарихи ғылымдар кандидаты, Анатолий Плещако бастауымен тәжірибе СҚО, Долматово ауылы маңындағы Ақ-Ирий төбешігін қазба жұмыстарында өткізілді. Болашақ тарихшылар қола дәуірінің тұрғын үйлерін, сонымен қатар сол ғасырдағы адамдардың киімдері мен пайдаланған әшекей бұйымдарын қайта құрастыру жұмыстарымен айналысты. Келесі жылы олар өз жұмыстарын жалғастырады, себебі археологтарымыз елімізге келген туристеріміз әр заманның ерекшеліктерін көре алатын мүмкішілік алу үшін ашық аспан астында мұражай құрастыру жоспарларында.

03.07.2013