Ұлт тарихы сұрақтары бойынша дөңгелек стол

29 маусымда СҚМУ-да «Жергілікті жоғары оқу орындарында ұлт тарихын оқыту: жағдайы және болашағы» атты дөңгелек столына Астана, Қарағанды және Петропавл қалаларының ғалымдары тарихымыздың көкейкесті мәселелері және өткен жылдардағы жағдайларға қазіргі уақыттағы көзқарастарды талқылау үшін жиналды.

Іс-шараны университеттің ректоры Оңдасын Әшімов ашып, еліміздің тарихы қоғамның және жас ұрпақты жекелей алғанда рухани болмысында үлкен мән берілетіндігін атап өтті.

Шараның басты себебі - Қазақстанның дамуының бірде-бір басымдығы, қоғамның тұрғылықты болу және нығаю факторларының негізін салушы тарихи сана идеясын құру.

Облыс әкімі орынбасары Қуанғанов Фархад, бүгін ҚР БҒМ тарих пәні бойынша кітаптарды, оқу жоспарларын толықтырып жатқандығын айта өтті. Еліміздің алымдар, мұражай қызметкерлері, өлкетанушылар, археологтар алдына объективті тарихи суреттер құрастыру тапырмалары тапсырылды.

Конференцияға қатысушылар деректану, периодизация, мұрағаттанулар, оқыту методологиясы бойынша сұрақтарға көңіл бөлді.

03.07.2013