Екі жыл бойы біздің университет студенттердің академиялық алмасу шеңберінде де, ғылыми зерттеулер саласында да Шәкәрім атындағы мемлекеттік университетпен тығыз байланыста (Семей қаласы).

Екі жыл бойы  біздің университет студенттердің академиялық алмасу шеңберінде де, ғылыми зерттеулер саласында да Шәкәрім атындағы мемлекеттік университетпен тығыз байланыста (Семей қаласы).

Жаңа оқу жылында академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша аталған университеттің "Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы" мамандығының студенттері Сериказиева Аружан мен Заманбекова Алина білім алуда. Өз кезегінде М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетінің студенттері Сапарғалиева Махаббат пен Калимова Алема осы мамандық бойынша Шәкәрім атындағы университетте білім алуда.

Академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша оқу кезінде студенттер теориялық біліммен қатар, сондай-ақ кәсіби дағдылар алады және де балаларда жаңа танысулар, достар және кәсіби мүмкіндіктер пайда болады, өйткені мал шаруашылығы мәселелеріне біздің өңірде үлкен көңіл бөлінеді.