Менің мамандығым – менің болашағым

Орман шаруашылығының маманы - бұл орманды ұтымды пайдалану, молықтыру, қорғау және қорғау жөніндегі барлық жұмыс кешенінің тікелей басшысы. Оқу үрдісінің бастапқы кезеңдері білім алушылардың кәсіби өзін-өзі анықтаусыз қиындайды. 5В080700 Орман ресурстары және орман шаруашылығы мамандығының оқытушылары мен студенттеріне бұл мәселеде "Мамандыққа кіріспе" пәні баға жетпес көмек көрсетеді. Пәнді оқытудың мақсаты студенттерде олардың таңдаған мамандығы мен кәсіби қызмет саласындағы негізгі түсініктері туралы іргелі білім мен түсініктерді қалыптастыру болып табылады.Пәнді оқу үрдісі келесі құзіреттіліктерді қалыптастыруға бағытталған: өз-өзін дамытуға, өз біліктілігі мен шеберлігін арттыруға ұмтылу қабілеті; өзінің болашақ мамандығының маңыздылығын ұғыну қабілеті, кәсіби қызметті орындауға жоғары уәждемені меңгеру.

Осының бәрін тек тәжірибе мамандардың тікелей қатысуымен жүзеге асыруға болады.

2018 жылдың 10  қазан күні "Мамандыққа кіріспе" пәнін оқу аясында М. Қозыбаев атындағы СҚМУ Агротехнологиялық факультетінің "Агрономия және орман шаруашылығы" кафедрасының оқытушысы А. В. Новиковамен 5В080700 Орман ресурстары және орман шаруашылығы мамандығы студенттерінің ҚМК "Мамлют Орман шаруашылығында" көшпелі сабағы өтті.

Сабақтың танысу және тәжірибелік бөлімін ҚМК "Мамлют Орман шаруашылығы" директорының орынбасары Ф. А. Девятов өткізді. Студенттер уақытша орман питомнигіне, ӨХС барды, табиғатты қорғау бағдарламалары мен іс - шараларды жүзеге асыру бойынша орман шаруашылығы жұмысының негізгі бағыттарымен танысты - орман шаруашылығы орман қорын күзету, қорғау және қалпына келтіру.

Кездесуді орман шаруашылығының директоры Қ. Н. Қасенов қорытындылады.