М.Қозыбаев атындағы СҚМУ-да діни сауаттылықты кеңейту, радикалды діни ағымдарды ұстанып жүрген азаматтардың алдын алу мақсатында семинар сабақтары өтті.

2018 жылдың 17  қазанында Манаш Қозыбаев атындағы СҚМУ  Діни сауаттылықты кеңейту, радикалды діни ағымдарды ұстанып жүрген азаматтардың алдын алу мақсатында “Қазақстанның халық ассамблеясы» кафедрасы мен   дін  істер басқармасы  семинар сабақтарын өткізді.

Елбасымыздың салиқалы саясатының арқасында біздің еліміз дүние жүзі мемлекеттеріне көптеген этнос өкілдерінің бейбіт өмір сүру мекені ретінде танылған елдердің бірі. Алайда діни экстремизм біздің елімізді де айналып өткен жоқ.   СҚО әкімшілігінің  Діни істер басқармасының мамандары, дінаралық қатынастарды талдау және дамыту орталығы және діни ғалымдары мен Қазақстанның халық ассамблеясы кафедрасының ұжымы діни бағытта семинар сабақтарын өткізді.

Семинар сабақта  дін істер басқармасының мамандары презитанциялар көрсетіп, 25 басқа ағымдағы тероризм бағытында топтар бар екенін көрсетті. Олардың ислам дініне мүлдем жат қайшылықтары бар.  Бұл діни ағымның артында мол қаржы мен сұрқия саясат тұрғаны ақиқат.