М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-да медиа-ақпараттық сауаттылық апталығы аясында іс-шара өтті

2018 жылдың 23-ші қазанынд М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-да  жыл сайынғы медиа-ақпараттық сауаттылық апталығы аясында «Elsevier» (Эльзевьер) тегін электронды ақпараттық ресурстарға қолжетімділік туралы акция өтті. Оқытушылар мен студенттерге берілген платформаны баяндайтын парақшалар таратылды.

Бүгінде «Elsevier» - бұл ғылыми, техникалық және медициналық әдебиеттердің әлемдегі ірі басылымы. Оның портфолиосы 2500 журналдарды, 20 000 онлайндық кітаптар және Scopus, Reaxys, Emabse, EngineeringVillage және т.б. мамандандырылған анықтамалық деректер қорларын қамтиды.

Сондай-ақ осы аптада СҚМУ студенттері, магистранттары мен оқытушылары үшін Миколоса Ромериса (Литва) атындағы  университетінің мамандарымен бірқатар вебинарлар өткізілді. Іс-шара барысында әлемнің кез-келген жерінен «ғылыми ақыл-ойларға» мүмкіндік беретін танымал ғылыми электрондық дерекқорлар (Scopus, OpenDOAR және т.б.) туралы әңгімеледі.

Айта кету керек, М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-дың ресми сайтының «Ғылыми кітапхана» бөлімінде жетекші электрондық ресурстар студенттер мен оқытушыларға еркін қол жетімді.