М. Қозыбаев атындағы СҚМУ –нің жастар ісі жөніндегі комитетінің төрағасы Богдан Петров Қостанай қаласында өткен Республикалық жастар форумына қатысты

2018 жылдың 24-ші қазанында Қостанай қаласында «Тілі бірдің - тілегі бір» атты  республикалық жастар форумы өтті. Оған еліміздің 5 өңірінің өкілдері, қазақ, орыс және ағылшын тілдерін еркін меңгерген жастар қатысты. Республикалық форумға Солтүстік Қазақстан облысы атынан «Журналистика» мамандығының 4 курс студенті, біздің университетіміздің Жастар ісі жөніндегі комитетінің төрағасы Богдан Петров қатысты.

Форумның  мақсаты - дарынды және талантты жастарды ілгерілету, анықтау және қолдау, қазақ тілінің мәртебесін нығайту, мемлекеттік тілді насихаттаудың бірі, мемлекеттік тілдің қолданылуын кеңейтуге жәрдемдесу, жастарды өзін-өзі тану мен өзін-өзі көрсету мүмкіндіктерін кеңейту болды.

Таңертең Форумның қатысушылары 4 тақырып бойынша мобильдік сайттарға бөлінді: «Қазақстандық ассамблеяның вагондарын шығаратын Сарыарқа АвтоПром» ЖШС базасында жаңадан салынған «Спорттық жетістіктері» академиясында, Қостанай қаласының маңындағы Қостанай ауданында «Өнеркәсіптік және инновациялық даму» секциясы өтті. Жастардың агроөнеркәсіптік кешенді дамытуға қосқан үлесі, заманауи цифрлық технологиялар туралы аймақтағы жалғыз «Озат» IT-лицейі талқыланды. Екінші залда сөз сөйлеген Богдан Петров өзі туралы, біздің университетіміздің жұмысын таныстырып, Солтүстік Қазақстан облысында жастар мен спортты дамыту туралы ақпаратпен бөлісті.