М.Қозыбаев атындағы СҚМУ Шығыс Еуропа мен Орталық Азияның 300 топ үздік университеттер қатарына енді

Британдық рейтингілік агенттігінің сарапшылары 26 елдің жоғары оқу орындарын зерттеп, салыстырды.

Британдық  рейтингілік Quacquarelli Symonds (QS) агенттігі бойынша  Отандық 25 ЖОО Шығыс Еуропа мен Орта Азияның үздік 300 университетінін қатарына енді.

Тізімде қазақстандық ЖОО-ның үздік позициясы Әл-Фараби атындағы ҚазҰУ-дың иелігінде. Білім ордасы 19-шы орында. Алғашқы жүздікке сондай-ақ, Л. Гумилев атындағы ЕҰУ кірді (40-орын),. Қ. Сәтпаев атындағы ҚазҰТЗУ (70-орын),  ҚБТУ (77-орын), Қазақ агротехникалық университеті (96-шы) және М. Әуезов атындағы ОҚМУ (99).

Тізімнің бірінші орынында Ломоносов атындағы ММУ,  одан кейін Новосибирлік мемлекеттік университеті, ал үшінші орында Санкт-Петербург мемлекеттік университеті (СПМУ) және Карлов университеті (Чехия).

Шығыс Еуропаның және Орталық Азияның үздік университеттері рейтингісінің жоғары оқу орындарының үштен бірі ресейлік болып келеді. Екінші орында Түркия елі (46 университет), одан кейін Қазақстан (25 университет) және Польша (24). Ең танымал 10 топ елдері қатарына - Чехия, Румыния, Украина (әрқайсысынан 18 университет), Венгрия (14), Әзірбайжан (8).

InformБЮРО.kz сайтының материалдарына негізделген