М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-да ренгтген-хирург, «Oncoscreen» мобильдік қосымшасының авторы Дмитрий Тёмен кездесу өтті

Мұндай танымал адаммен әңгімелесу - біздің университетіміздің студенттері мен интерндеріне құрмет. 2018 жылдың 31 қазанында екінші ғимараттың конференц-залы нық толы болды.

Бұл іс-шараны М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-дың Жастар ісі жөніндегі комитеті ұйымдастырды. Жиналғандарды комитет төрағасы Богдан Петров қарсы алып, келген қонақ туралы қысқаша айтты.

Дмитрий Тё - Петропавл қаласындағы кардиологиялық орталығының рентгендік эндоваскулярлық хирургия және радиологиялық диагностика бөлімінің докторы.Өзінің 37 жасында ол көптеген жетістіктерге жектен. Еуропалық радиологтар қоғамының (AAF), KHIDI (Оңтүстік Корея) докторлық диссертациясын бірнеше рет жеңіп алды. Ресейде қосымша MBA білімін алады, медициналық заңнама мен цифрлық медицинада инновацияларды зерттейді, Oncoscreen, Dr.NEP мобильді қосымшаларының авторы, «Қазақстанның 100 жаңа есімі» жобасының қатысушысы. 2016 жылы «ҚР жыл дәрігері» байқауында үшінші орынды иеленді.

Жиналғандарға «Қызылжар» телеарнасының журналисі Наталья Айтова, «Доктор, тек қана емес» атты бейнесюжеті көрсетілді. Онда автор кейіпкердің күнделікті өмірі туралы әңгімелеп берді.

Қонақ туралы толығырақ білгеннен кейін, кездесуге қатысушылар оның әр сөзіне ерекше назар аударды. Дмитрий Тё өзінің медицина тәжірибесімен бөлісті, болашақ дәрігерлерге Ғабит Мүсрепов ауданының ауруханасында дәрігерлік мансабы басталғанын айтып берді.Студенттер спикердің сөздерін жігерлі қабылдап, оған сұрақт ар қойды. Біреулері топ-менеджментке қызығушылық танытса, басқалары шетелдік тәжірибе туралы сұрады.

Кездесу жақсы өтті. Дәрігер өзі айта кеткендей, ол болашақ дәрігерлермен әңгімелескеніне қуанышты, себебі бірнеше жылдан кейін олар ұлттық денсаулық сақтау саласының мамандары болады.