ҚР Тұңғыш Президенті күні қарсаңындағы игі іс

2018 жылдың 28-ші қарашасында ҚР Тұңғыш Президенті күні қарсаңында «Нұр Отан» партиясының «Болашақ» филиалы төрағасының бірінші орынбасары Александр Зель, М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-дың профессорлық-оқытушылар құрамы мен студенттері «Арман» әлеуметтік қызмет көрсету балалар орталығына барып қайтты. Онда олар балаларға спорттық билермен айналасуға арналған белсенді арбалар сыйлады. Бұл спорт түрімен айналасуды орталықтың балалары бастағанына біраз болмады. Бірақ көрсеткен жақсы нәтижелері бар.

Молдағалиева Сандуғаш пен Әйкенов Тамерлан 2018 жылдың қазан айында Алматы қаласында алғаш рет Бірінші халықаралық паратанц турниріне қатысты. Онда олар қола жүлдегерлері атанды.  Чемпионатқа дайындалған кезде Тамерлан мен Сандуғаш олардың барлық қабілеттерін көрсетпеуге мүмкіндік болған мүгедектерге арналған арбаларда жаттығулар жасаған. Ал енді оларда паратанцпен кәсіби түрде айналысуға мүмкіндіктері пайда болады.

Орталықтың өтініші бойынша бірнеше паралимпиада ойындарының қатысушысы, университетіміздің оқытушысы Евгений Тетюхин мен  М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-ды «Қазақстан халқы Ассамблеясы» кафедрасының меңгерушісі Людмила Гривенная «Нұр Отан» партиясының «Болашақ» қоғамдық қабылдау филиалында осы мәселенің шешімін табуды өтінді.

Филиал белсенді мүгедектер арбасын алу үшін қаражат іздестіру бойынша жұмыс жасады. Нәтижесінде Петропавл қаласының «ПВЗ БН» ЖШС қол ұшын берді. Бұл «Нұр Отан» партиясының өз мақсаттары және  міндеттерімен бөлісетін, әлеуметтік мәселелерді шешудің маңыздылығын көретін жақтастары бар екендігінің бір мысалы.

«Арман» орталығының директоры Татьяна Лузакова мүмкіндігі шектеулі балаларға мейірімді және сезімтал қарым-қатынас үшін партия өкілдері мен демеушілерге үлкен ризашылығын білдірді. Ал енді балалардың жоспарларында тек жеңіс қана!