«TRUNАK Қазақстандағы университеттік автономияға көшу» жоба консорциумының кеңесі

2018 жылдың қараша айында Қарағанды мемлекеттік университетінде «TRUNAK Қазақстандағы университеттік автономияға көшу» (Эразмус+) консорциумының мәжілісі өтті.

TRUNAK Жобасын басқару жөніндегі отырысқа консорциум мүшелері-15 қазақстандық және шетелдік университеттердің өкілдері қатысты.  М. Қозыбаев атындағы СҚМУ атынан жобаны ұсынды: ректор С.М. Өмірбаев, стратегия, сапа және интернационалдандыру департаментінің директоры М.В. Погребицкая, "Герман-роман филологиясы" кафедрасының аға оқытушысы Т. К. Сагитдинова, Академиялық қызмет департаменті директорының орынбасары Н.Ю. Побежук. Кеңес шеңберінде жобаға қатысушыларға қазіргі уақытта орындалған іс-шаралар туралы есеп, Erasmus + CBHE жобаларын басқаруға арналған деректер қоры жүйесі ұсынылды, қаржыландыру және есептілік мәселелері қарастырылды, жобаны одан әрі дамыту бойынша міндеттер талқыланды.

TRUNАK жобасы Erasmus+ "Жоғары білімнің әлеуетін арттыру" бағдарламасының жобасы болып табылады және Еуропалық комиссиямен қаржыландырылады. Жобаның үйлестірушісі және грант иесі Қарағанды мемлекеттік медицина университеті болып табылады. Жобаның орындалуы 2017-2020 жылдар ішінде жоспарлануда. Жобаның мақсаты-қазақстандық университеттердің дәстүрлі басқару нысанынан автономды басқаруға көшу моделін құру. Негізгі нәтижелер: Қазақстандағы жоғары оқу орындарының қазіргі автономиясын және еуропалық жоғары оқу орындарының үздік практикасын талдау, университеттік автономияның базалық моделін және Қазақстан жағдайында осы модельді қолдану жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу, автономияны одан әрі дамыту үшін зерттеу тәжірибесі мен нәтижелерін тарату.

Жобаның ресми сайты trunak.eu