PhD докторанттар диссертацияларын қорғады

2018 жылдың желтоқсанның 11-і университет қабырғасында алғашқы рет докторлық диссертациялар қорғалды.  М. Қозыбаев атындағы СҚМУ базасында ғылыми кадрларды толыққанды және жүйелі циклде даярлау үшін 2 жыл бұрын PhD докторанттарының диссертацияларын қорғау бойынша диссертациялық кеңес ашылған. Оның құрамына Қазақстан мен Ресейдің жетекші ғалымдары кіреді.

Инженерлік және сандық технологиялар факультетінде академиялық оқу кезеңі аяқталғаннан кейін, жас ғалымдардың ғылыми ізденістері «телекоммуникация және ақпараттық жүйелер» саласына байланысты таңдалған болатын.

Павел Петров, Александр Кашевкин және Наталья Астапенко ғылыми жобаларын сәтті қорғады. Диссертациялық кеңестің шешімі бойынша оларға «техникалық ғылымдар бойынша PhD докторы" дәрежесі берілді.

Олардың диссертацияларының тақырыбы инфокоммуникациялық технологияларды әзірлеуге бағытталған, бұл "Цифрлық Қазақстан" стратегиялық республикалық бағдарламасының дамуына сәйкес келеді.