Ұжымға деген ізгі ниетпен

Құрметті әріптестер!

Сапа менеджменті қызметі Сіздерді Дүниежүзілік сапа күнімен құттықтайды!

Бүгін елімізде қазақстандықтар өмірінің сапасын жетілдіру және олардың әл-ауқатын арттыруды қамтамасыз етуге зор назар аударылады.   Осы жаңа сапа көп нәрседен құралады. Біз отандық өнімді сапалы және бәсекеге қабілетті болуын қалаймыз. Әлеуметтік өмір сапасының жаңа деңгейіне бағыт алып отырмыз. Президентіміздің айтуы бойынша, сапалы білім Қазақстанның индустриализациялануы мен инновациялық дамуының негізі болуы тиіс.

Облысымыздың білім беру мекемелері өз нәтижелерімен  және қазақстандық білім берудің дамуына қосқан үлестерімен әрқашан мақтан тұтады.  Біздің оқушыларымыз бен студенттеріміз республикалық және халықаралық олимпиадалардың жеңімпаздары атанады. Мектеп түлектері ҰБТ-да жоғары ұпай алса, конкурстарға қатысқан жастарымыздың ғылыми жобалары инновациялық тәсілдер мен зерттеу тереңділігімен ерекшеленеді.

Бүгін жастар білімі  - біздің аймағымыздың аса маңызды және басымды стратегиялық ресурстарының бірі болып табылатынына сенім білдіреміз. Оған әрбір педагогтің, біздің үлкен ұжымыздың әрбір қызметкерінің қосқан үлесі зор.

Дүниежүзілік сапа күні (World Quality Day) – қарашаның екінші бейсенбі күні өткізілетін жыл сайынғы іс-шара. 2012 жылынан бастап Дүниежүзілік сапа күні 8 қараша күні аталып өтеді.

Бұл күн Біріккен Ұлттар Ұйымы (БҰҰ) қолдауымен сапа жөніндегі Еуропалық ұйым (СЕҰ) (European Organization for Quality, EOQ) бастамасы бойынша бекітілді. Алғаш рет Сапа күні сапа жөніндегі Еуропалық ұйым, Ғалымдар мен инженерлердің Жапондық одағы, сапаны бақылау жөніндегі Американдық қоғам, сапа   жөніндегі Латиноамерикандық ұйым сияқты сапа жөніндегі жетекші халықаралық ұйымдардың қолдауы және бастамасы бойынша 1989 жылдың 9 қараша күні тойланған.

Дүниежүзілік сапа күні 1990 жылы бекітілді. Алты жыл өткен соң  сапа жөніндегі Еуропалық ұйым қарашаның екінші бейсенбісіне келетін апталықты Еуропалық сапа аталығы (European Quality Week) деп жариялады.

Дүниежүзілік сапа күнінің мақсаты – өнім мен қызмет көрсетудің жоғары сапасының маңыздылығын арттыру, сапа мәселелеріне назар аударуға бағытталған әрекеттерді белсендіру.

Қазақстандық ЖОО мен өнеркәсіп орындары арасында біздің университет бірінші болып осы дәстүрге қолдау көрсетті. 2012 жылдан бастап 5-10 қараша аралығында М.Қозыбаев атындағы СҚМУ-да жетінші рет Сапа апталығы өткізіледі, оның шеңберінде «Білім берудегі сападан өндірістегі сапаға» тақырыпта алуан түрлі іс-шаралар ұймдастырылады.

Ұжымға деген ізгі ниетпен!

Сапа менеджменті қызметі

07.11.2012