Университет жақсы бестік ішінде

2013 жылы мамыр айында «Жоғары оқу орындарының стратегиясы: ғаламдық тіл табу » атты халықаралық семинар өтті. Семинардағы баяндамалардың негізгі бөлігі әлемдік оқу аясында жоғары оқу орындарының рейтингтерін көтеру сұрағына арналды. QS World University Rankings директоры Нунцио Куакуареллидің баяндамасында Азияның сонымен қатр Қазақстанның жоғары оқу орындарының салыстырмалы бағалау нәтижелері айтылды. Қазақстан жоғары оқу орындарының қызметінің анализі бес акадеиялық бағытта өткізіді: өнер және гуманитарлық ғылымдар, медицина, әлеуметтік ғылымдар және менджмент, инженерия және технология, жаратылытану ғылымдары.

Нунцио Куакуарелли айтып өткендей, М. Қозыбаев атындағы СҚМУ «Инженерия және технология» бағыты бойынша Қазақстанның жоғары оқу орындарының ішінде бестікке кіреді.

QS World University Rankings – ғаламдық зерттеу және британдық консалтинг Quacquarelli Symonds (QS) компаниясы болжамы бойынша дүниежүзілік мағынадағы жақсы университеттердің атқосшы рейтингі. QS WUR рейтингі университеттердің арнайы қызметтерін бағалауға арналған, яғни ғылыми  және жеткен жетістктері, интернационаландыру, жоғары оқу орнының жұмыс берушілер байымы (оның ішінде түлектердің сарапшылығы), жоғары оқу орнының академиялық беделінің бағасы.

15.07.2013