2019 жылдың 25 қантардың М.Қозыбаев атындағы СҚМУ-да «Қазақ халқының мәдени мұрасы мен салт-дәстүрлерінің заманауи ғылыми зерттеулері: мектеп ғылымы» атты халықаралық ғылыми-әдістемелік вебинары өтті. Аталмыш жиынға оқу орданың оқытушылары мен студенттері,  СҚО әкімдігінің мамандары, қалалық және аудандық мектептердің  ұстаздары мен оқушылары, және де РФ Омбы облысына қарасты «Қараөзек»  жалпы білім беру мекемесі, «Бәйтерек» қазақ тілі мен әдебиетін оқыту орталығының жетекшісі мен мектеп оқушылары қатысты. Атап өту қажет, бұл шарада ресейлік мектептердің өкілдері онлайн-режимде  баяндамаларын оқыды.

Аталмыш вебинарды «Қазақстан халқы ассамблеясы», «Практикалық қазақ тілі» кафедраларымен қоса, СҚО білім беру басқармасы мен Омбы облысының «Қараөзек ЖББМ» МББМ бірлесе ұйымдастырды. Шара барысында қазақ халқының ұлттық мәдениеті қаншалықты маңызды екендігін және ерте заманнан қалыптасқан қазақ халқының тұрмысы мен салт-дәстүрлері барлық қырынан қарастырылып талданды. Сондай-ақ, қазақ және славян халықтарының арасындағы ұлттық құндылықтар мен ортақ ерекшеліктері талқыға малынды.

Жиында «Қазақ халқының өрнектері», «Түрік және славян мифологиясындағы ағаш символы», «Мифтар мен аңыздар қазақтар мен ненец көшпенді халықтары мәдениетінің көзі ретінде», «Қазақтардың материалдық және рухани мәдениеті:дәстүрлердің сақталуы мен дамуының заманауи бағыттары», «Тұрмыстық химия көшпелі өмір жағдайында», «Жауын-шашынды шақырту салты: Қараөзек ауылы қазқтарының мәдениетіндегі заманауи көзқарастар», «Қараөзек ЖББМ» МББМ тарихи-этнографиялық мұражай қорындағы «Тәттібай руының тектік жүзігі» экспонатының тарихы тақырыбында баяндамалар оқылды.

Өткізілген шараның басты мақсаты -  ол М.Қозыбаев атындағы СҚМУ-дың және Омбы облысы «Қараөзек» ауылындағы «Бәйтерк» қазақ тілі мен әдебиеттің оқыту орталығы арасындағы халықаралық ынтымақтастықты нығайту.