Есілдің асыл тастары

М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-да 2019 жылғы 21 ақпанда дәстүрге айналып кеткен, халықаралық ана тілі күнін мерекелеу аясында «Солтүстік Қазақстан облысының ақындары» атты әдеби қонақүйі өткізілді. «Қазақстан халқы Ассамблеясы» және «Орыс тілі мен әдебиеті» кафедралары тағы да әдеби шығармашылық әуесқойлар аудиториясын жинады.

Зинаида Табакованың  «Есіл ақындары» атты  әлманахы ұсынылды.

Іс-шараға қатысып отырған студенттер, жинаққа енген  ақын-жерлестеріміздің өмірбаяны мен өлеңдерін шынайы қызығушылықпен тыңдады. Владимир Шестериков, Бахытжан Канапьянов, Валерий Любушин, Владимир Щукин, Альфред Пряников және т.б. танымал аттармен қатар, Владимир Мочалин, Валентина Дмитриченко, Иван Плетухин, Михаил Гвоздев атты одан да танымал ақындардың аттарымен тыңдармандар танысты.

Солтүстікқазақстандық ақындарың бірі - іс-шараның басты қонағы болды.

Ол - Михаил Гвоздев, М. Қозыбаев ат. СҚМУ-дың «Журналистика» мамандығының 2004 жылғы түлегі. Ол «N өлшемі» атты роман-фэнтезиін ұсынды. Ақындық кездесуде Михаил Гвоздевтің, магистранттармен дайындалған өлеңдері дауысталды. Жазушы шығармашылық жоспарларымен бөлісті: фэнтези жанрында оның тағы бір прозалық туындысы баспаға дайындалуда.

ДИО ОПиИК