II Облыстық педагогикалық олимпиада

2019 жылдың 27 ақпанында М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-да Солтүстік Қазақстан облысы мен Петропавл қаласының жалпы білім беру мектептерінің түлектері арасында II Облыстық педагогикалық олимпиада өтті. Алдымен барлық қатысушылар оқу ордамыздың 5 ғимаратының акт залына жиналды. Онда университетіміздің бірінші проректоры Ербол Исақаев ЖОО-мыз туралы бірер ақпаратпен бөлісті.

Жарыстың  І кезеңі қатысушыларды іріктеу болды. Олар қашықтықтан «Мен не үшін педагог мамандығын таңдаймын?» атты тақырыбында эссе жазған болатын. Ал келесі кезеңде мектеп оқушылары М. Қозыбаев атындағы СҚМУ базасында шығармашылық тапсырмаларды орындады. Жалпы биыл олимпиадаға облыс және Петропавл қаласы бойынша  шамамен 200 адам бақтарын сынады.

Жарыс физика-математика, биология-география, биология-химия, қазақ тілі мен әдебиет-тарихы, орыс тілі мен әдебиет-тарихы, тарих-география сияқты профильдік пәндер бойынша өтті. Олимпиаданың жабылу салтаны концерттік бағдарламалармен басталып, марапататулармен аяқталды.

Бақталастың нәтижесінде пәндер бойынша І орынға 7 қатысушы  иеленіп, оқудың барлық кезеңіне университет ректорының грантымен тағайындалуы туралы куәлікпен марапатталды. ІІ жүлделі орын 6 түлекке бұйрып,  төрт жыл бойыңғы оқу жылдарына 40% жеңілдікке ие болды.  Ал ІІІ орынмен марапатталып,  20% жеңілдік 5 адамға берілді.