Жастар террирозмге қарсы

М. Қозыбаев ат. СҚМУ мен  Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің КММ «Дін істері басқармасы»  арасында тұрақты негізде ынтымақтастық жүзеге асырылуда. Соңғы жылдары студенттер арасында діни сауаттылықты кеңейту және діни экстремизм мен терроризмнің алдын алу бойынша тығыз байланыстар қалыптасты.

2019 жылдың 28 ақпанында М. Козыбаев ат. СҚМУ-дың «Қазақстан халқы Ассамбеясы» және «Шет тілдері» кафедралары, КММ «Конфессияаралық қатынастарды талдау және дамыту орталығының» КММ Солтүстік Қазақстан облысының «Дін істері басқармасының» қызметкерлерін: Синяков О.В., Сабаганова А.К., Айтмаганбет Д.Ж. тарта отырып, «Жастар терроризмге қарсы» атты қатысымдық алаңын өткізді. Диалог үш тілде өткізілді.

Кездесу барысында терроризмнің пайда болу себептеріне қатысты мәселелер талқыланды. Терроризм идеологиясы мен тәжірибе таралуына қарсы әрекет ету және алдын алу тақырыбына назар аударылды.

Студенттер «Қазіргі заманғы қоғамдағы дін» факультативтік курсынан өту туралы, К. Армстронг жаңа оқулығының  «Иудаизм, христиандық пен исламдағы 4000 жылдық ізденіс: Құдайтану баяны» біздің университетіміздің кітапханасында, «Жаңа гуманитарлы білім. 100 жаңа қазақ тіліндегі оқулықтар» жобасы аясында қазақ тіліне аударылған жаңа оқулықтардың бірінші траншынан алынғаны жайлы өз әсерлерімен бөлісті.

Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің КММ «Дін істері департаменті», студенттер үшін «Өз ойыны» атты викторина өткізіп, онда студенттер діни білім саласында өз білімдерін көрсетті.

ДИО ОПиИК