Заманауи әйел қандай болуы тиіс?

8-ші наурыз Жалпыұлттық әйелдер күні қарсаныңда, «Қазақстан халқы Ассамблеясы» М. Қозыбаев ат. СҚМУ-дың педагогикалық факультетімен жоғары оқу орнындағы студенттерге «Феминизм: заманауи өркениеттің жетістіктері мен жоғалтулары» атты онлайн – форум форматында талқылау ұсынылды.

Осыдан 100 жыл бұрын пайда болған бұл мереке - әйелдерді ерлермен тең құқық үшін күреске шақырды. Бірақ бұл сұрақ әлі күнге дейін ашық күйінде қалып отыр. Кейбір елдерде ол белгілі бір дәрежеде шешілді. Бірқатар мұсылман елдерінде әйелдер еркектермен тең дәрежеде, тіпті ресми түрде де жоқ.

Сонымен қатар, феминизация, жаһандық құбылыс ретінде шығындар алып келеді. Тым бос және өзін-өзі қамтамасыз ететін әйелге, кейде отбасына да уақыты жетіспейді.

Заманауи әйелге қоғамдық өмірде де отбасылық майдандада үлгеруі үшін «алтын ортаны» қалайша табуға болады?

Ұсынылған тақырыпты талқылауға әр түрлі мамандықтың студенттері қатысты. Осы тақырып бойынша студенттердің ұсынылған пікірлерімен танысуды ұсынамыз.

ДИО ОПиИК