«Бір ел - бір кітап» атты республикалық науқанға қатысу

М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-да  2019 жылдың 29 наурызында «Қазақстан халқы Ассамблеясы» мен «Қазақ тілі мен әдебиеті» кафедраларының ұйымдастыруымен «Бір ел - бір кітап» атты республикалық науқаны өтті.

Өздеріңіз білетіндей, оқу адамның жеке басын нығайтуда мен қалыптастыруда маңызды рөл атқарады. Акцияның мақсаты оқырмандардың ұлттық мәдениетке деген қызығушылығын қолдау және дамыту, әлеуетті оқырмандарды тарту, оқу мәдениетін дамыту және қолдау, тарихи, мәдени және рухани мұраларды сақтау, ана тілін құрметтеу болып табылады.

Бұл іс-шараға университеттің оқытушылары, магистранттары, студенттері мен кітапхана қызметкерлері қатысты.

Акцияға қатысушылар 2019 жылы кездесуге және оқырмандардың арасында кең ауқымды қазақстандық аудиториясына: Ә.Кекілбаевтың «Аңыздың соңы» және Ә. Тәжібаевтың «Поэзия» тақырыбында талқылаған қазақстандық жазушылар шығармаларын ұсынды.

Акция барысында Құлыбекова Жанар Сейілбекқызы, «Қазақ тілі және әдебиеті» кафедрасының доценті, ф.ғ.к. Ә. Тәжібаевтың өлеңдеріндегі халықтық мотивтер туралы ақпараттар ұсынды, Сейтим Алина, КЯЛ-м-18к тобының магистранты Ә. Тәжібаевтың өміріне шолу жасады, «Қазақ тілі мен әдебиеті» мамандығының 1 және 2 курс студенттері автордың поэтикалық туындыларын оқыды. Содан соң акция қатысушыларына Ә. Тәжібаевтың шығармаларынан үзінді оқуға эстафета ұсынылды.

Акция қатысушылары ұсынылған шығармалармен біздің университет студенттерінің көпшілігі таныса алады деп үміттенеді.

ДИО ОПиИК