Дөңгелек үстел

«Экология және тұрақты даму» пәнін оқып жатқан АФ, ТЭҚФ, ТжәнеӘИ және МЖҒФ студенттері «Жалпы медицина» мамандығы бойынша біздің университетімізде оқитын үндістермен танысып, қоршаған ортаны қорғау мәселелерін талқылау үшін математика және жаратылыстану факультетінде дөңгелек үстел өткізді.

Екі елдің мәселелерін талқылады, «Туризм», «Журналистика», «Аударма ісі», «География», «Физика және астрономия» мамандықтарының студенттері елдегі ядролық сынақтардың, Аралдағы апаттың қалай жойылғандығы туралы бұрынғы Қазақстандағы проблемалар туралы айтып берді. Ағымдағы проблемалардан өнеркәсіптік қалдықтардың жиналуын, ірі қалаларда атмосфералық ауа сапасының нашарлауын және жердің тозуын анықтады.

Содан кейін студенттер Үндістан туралы қысқа әңгімелескен Sameer Ahmed мен Tailor Siddharth тыңдаушыларды елдің экологиялық мәселелеріне таныстырды, Ганг өзенінің ластануын, муссон жамылғыларын және қоқыс төгетін жерлерді жууды бастады. Студенттер жыл сайын Раджастхан штатында өмір сүретіндігін айтады, мұнда жыл сайын олар қатты жауын-шашынның проблемасына тап болады, оларды жуып, топырақ жамылғысын, дақылдарын, малын алып жүреді. Олар Гангтың ластануы туралы фильм көрсетті, өзен алқабының толып кетуіне байланысты шешілу қиынға соғуда.

Кездесу соңында студенттер бір-біріне қызығушылық тудыратын сұрақтар қойып, жадыға суретке түсірді.