Сапар Дүйсеновтың 95-жылдығына арналған "Өнегелі өмір, өрелі істер" атты дөңгелек үстел өтті

Оған СҚО Прокуратурасының өкілдері, мерейтой иесінің серіктестері, отбасы мүшелері, достары мен әріптестері қатысты. Жиналғандарды қарсы ала отырып, М.Қозыбаев атындағы СҚМУ ректоры  Серік Өмірбаев ҚР құқықтық жүйесін дамытуда өңірдің құқықтану қалыптасуының бастауында тұрған Сапар Дүйсеновтың зор рөлін атап өтті.​ Одан кейін ақсақалға Құрмет белгісі ретінде ұлттық шапан тапсырды.

Жас ұрпақ үшін оның өмірлік жолы – Отанға қызмет етудің үлгісі. 16 жасында Сапар Дүйсенов майданға аттанып, жараланды. Отанымызға оралғаннан кейін, өз бетімен еңбек еткен, 30 жылдан астам уақыт құқық қорғау жүйесінде қызмет еткен, СҚО-ның құрметті азаматы.

Облыс әкімі Құмар Ақсақаловтың атынан құттықтау сөзін оның орынбасары Руслан Әлішев білдірді.​ СҚО прокуроры Бағбан Тайымбетов Сапар Дүйсенұлы бүгінде барлық прокурорлық корпустың тәлімгері болып табылатындығын, оның кеңестері баға жетпес екенін, ал қоғамға пайдалы болуға ұмтылу, тіпті еңбек демалысына шыққан кезде де таңданады деп атап өтті. Одан әрі ол университет кітапханасына Сапар Дүйсеновтің кітабын сыйға тартты. Біздің ЖОО заңгерлерді дайындайды және полиция, прокуратура, сот жүйесі үшін кадрлар ұстасы болып табылады.​ Студенттер үшін бұл басылым мамандықты танудың аса құнды құралы болады. Сонымен қатар, прокуратура ардагерлері Дмитрий Фалеев, Сәкен Оразалин және Қонысбек Ибраев өз естеліктерімен бөлісті.

Барлық сөз сөйлеушілер Сапар Дүйсенов үшін – өмірдегі басты басымдықтар, отбасы мен достарға деген сүйіспеншілікпен қатар, Отанға және заңға шексіз қызмет ету болды деген пікірге келді. Кездесу соңында мерейтой иесінің өзі жиналған қауымға көңілдері мен жылы лебіздері үшін алғысын білдірді.

29.08.2019