Сындарлы қоғамдық диалог– қазақстанның тұрақтылығы мен өркендеуінің негізі

2019 жылдың 2 қыркүйек күні  Қазақстан Республикасының Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев Парламент палаталарының ашық бірлескен отырысында Қазақстан халқына Жолдау жасады. М.Қозыбаев атындағы СҚМУ ұжымы бүкіл елмен бірге Мемлекет басшысының үндеуін ұстанды. Бағдарламаның жаңа құжаты университет басшылығының, профессорлық-оқытушылық құрамы, қызметкерлер мен студенттердің арасында қызу талқыланбақ, өйткені ол азаматтарды толғандыратын көптеген сұрақтарға жауап береді.

Іс-шараға қатысқан мұғалімдер 2019 жылғы Жолдаудың әлеуметтік саланы дамытуға бағытталған негізгі бағытын атап өтті: «Бақытты отбасы» бағдарламасы, оның көмегімен кемінде 6 мың отбасы баспана сатып алады, денсаулық сақтау жүйесін 2,3 трлн теңгеге қосымша қаржыландыру, жаңғырту және жөндеу. екі жылға 30 млрд. теңге сомасында бюджеттік несие түріндегі тұрғын үй.

Жолдаудағы қызметкерлер үшін маңызды сәт, Үкіметке жыл соңына дейін жұмыс істейтін азаматтардың зейнетақы жинақтарының бір бөлігін мақсатты пайдалану мәселесін пысықтау туралы нұсқау болды. Мысалы, үй сатып алу немесе білім алу. Мемлекет басшысы парақорлықпен жүйелі күреске және сыбайлас жемқо   кеңсесінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы жұмыс жүргізілуде және университеттің студенттік өзін-өзі басқаруы оның қызметіне белсенді қатысады.

Іс-шара соңында студенттер мен оқытушылар осы маңызды стратегиялық құжат туралы пікірлерін және Қ.Ж.Тоқаев Жолдауына сенім білдірді. парламент мүшелері, атқарушы билік органдары, жалпы қоғам үшін алдағы кезеңге еліміздің дамуының мақсаттары мен міндеттерін айқындайтын бағдар  болады.