Біріктірілген импульсті-сәулелік суды тазарту технологиясын коммерцияландыру жобасын іске қосу

2019 жылдың 6 қыркүйегінде М. Қозыбаев атындағы СҚМУ–де  «Ғылыми-технологиялық су орталығы» ЖШС жүзеге асыратын «Әр түрлі мақсаттарға арналған импульсті-сәулелік суды тазарту технологиясын коммерциализациялау» жобасы басталды.  Іске қосу «Ғылым қоры» АҚ 36 айға 143 968 600 теңге мөлшерінде гранттық қаржыландыруының арқасында мүмкін болды. Қазірдің өзінде өнертабысқа 2 патент, «Су ғылыми-технологиялық орталығы» ЖШС тауар белгісіне сертификат алынды. Инновациялық әдістің артықшылықтарына мыналар жатады: қызметтерді жеке тұтынушының да, мамандандырылған компанияның да қажеттіліктеріне бейімдеуге мүмкіндік беретін модульдік тәсіл; белсенді хлорды қолданудан бас тарту; экологиялық агрессивтіліктің төмендеуі және т.б.

«Біздің мақсатымыз- халықты ауыз сумен қамтамасыз ету, суды пайдаланушыларға инженерлік қызметтерді ұсыну үшін нарыққа қол жетімді интеграцияланған көп деңгейлі су тазарту технологияларын бейімдеу және енгізу», - деді жоба жетекшісі Ирина Голодова.

Тұсаукесерге университеттің, Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің, Ғылым қорының өкілдері, сондай-ақ әлеуетті тапсырыс берушілер қатысты. Қатысушыларға суды сүзу процессі, шағын өндіріс цехының жабдықтары, зертханалық зерттеулер көрсетілді.

М.Қозыбаев атындағы СҚМУ мен «СҒТО» ЖШС-нің нақты келешегі бар және өндірісті дамытуға ұсынылатын техникалық жобалар мен білім беру қызметтерін бірлесіп іске асыру бағытында  жұмыстарын жалғастырады.

08.09.2019