М.Қозыбаев атындағы СҚМУ студенттері мұражайына Арктикадан алынған эксклюзивті экспонаттарды тапсырды

Бұл шынымен де тарихи фотосурет – М. Қозыбаев атындағы СҚМУ студенттері Нұрсейіт Әбдіразақов пен Роман Гиричев Арктикада, қоныстанбаған поляр аралындағы жалғыз қазақстандықтар. Олар басқа еріктілердің қатарында техникалық қоқыстардан о.Вилкицкийдің аумағын тазарту бойынша экологиялық экспедицияға қатысты. Балалар өздерімен бірге саяхатқа алған туған альма-матер елтаңбасы бар фотосуретті, сондай-ақ 9 қыркүйекте салтанатты түрде университет мұражайына сыйға тартты.

"Біз осындай экологиялық шараға қатысу мүмкіндігі үшін ризамыз. Біздің университеттің "Зеленая Арктика" ҚБ-мен, Орыс Географиялық қоғамымен және еліміздің барлық жоғары оқу орындары арасында Арктиканы игерудің ресейлік орталығымен байланысы арқасында тек қана М. Қозыбаев атындағы СҚМУ өз студенттеріне осы бірегей табиғи аймақта болуға мүмкіндік берді. Бұл болашақ географтар біз сияқты үшін баға жетпес тәжірибе", - деді Роман Гиричев.

11 шілдеден бастап 10 тамызға дейін олар жетінші жыл қатарынан өткізіліп жатқан бас арктикалық жинауға қатысты. Жобаны жүзеге асыру барысында оған Ресейдің, сондай-ақ Болгария, Германия, Австрия, Израиль, Украина, Қытай, Чили, Қырғызстан өңірлерінен 200-ге жуық еріктілер қатысты. Естеріңізге сала кетейік, өткен жылы Қазақстан атынан алғаш рет қатысқан халықаралық экспедицияның қатысушылары-СҚМУ студенттері. М. Қозыбаев Қасымхан Сапа және Дүйсебек Сапарбай.