Жатақханаларын бақылау жұмыстары өткізілді

2019 жылы 9 қыркүйекте ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агентігінің Солтүстік Қазақстан департаментінің өкілдері мен «Nur Otan» партиясымен және «Jas Otan» ЖҚ-мен бірлесіп, университетіміздің жатақханаларының жағдайымен танысып, бақылап қайтты. Рейд барысында олар студенттердің тұрмыс жағдайымен танысты. Ешқандай заң бұзушылық табылған жоқ. Студенттерге «Қызылжар адалдық алаңы» жобасы туралы айтты.

Жатақханалардағы тіркеу рәсімдерінің барынша ашықтығы университет сайтындағы электрондық ректорат порталы арқылы өтініштерді электронды түрде қабылдау арқылы жүргізіледі. Сонымен қатар, орындар бөлу кезінде тұрғын үй комиссиясы құрылады, оның құрамына университет басшылығы мен студенттік өзін-өзі басқару белсенділері кіреді. Яғни, барлық өтініштер комиссия негізінде қаралып, қабылданады. Жатақханаларда тұрғын үйді пайдаланғаны үшін төлем мөлшерін анықтау тәртібі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына және жатақхананы ұстауға жұмсалған нақты шығындарға сәйкес белгіленеді. Жетім студенттер тегін өмір сүреді », - деді бірінші проректор Ербол Исақаев.

Студенттерге жатақханада бар жағдай жасалынған. Былтырғы жылы ғана №3 жатақханаға күрделі жөндеу жұмысы жасалынған болатын. Ішкі безендіру жаңартылды, жылу жүйесі ауыстырылды, жаңа жиһаздар мен құрылғылар сатып алынды.

Бүгінгі таңда университет 1026 орынға жабдықталған, 3 негізгі жатақхана ойдағыдай жұмыс істейді. Сонымен қатар, №10 оқу ғимараты ішінара 150 студентке арналған. Театральная көшесінде 280 орындық ғимарат пайдалануға берілді. Студенттер ол жерде оқу квотасы мен Серпін бағдарламасына сәйкес орналасты.  Қазіргі заманғы студенттер үйін салу алда жоспарлануда.