Студенттер мен оқытушылар латын қарпінде жалпы республикалық диктант тапсырды

10 қыркүйек күні республикалық деңгейде 200-ге жуық  СҚМУ студенттері, «2019 jyl-jastar jyly» арналған латын кестесі бойынша Бүкілқазақстандық диктанттына қатысты. Бірнеше ағынды аудиторияларда студенттер, магистранттар мен оқытушылар берілген мәтінді барынша жақсы жазып шығуға тырысты.  Акцияның негізгі мақсаты - латын әліпбиіне негізделген жаңа қазақ әліпбиін кеңінен насихаттау.

Қазақстан латын графикасына көшу жолында, 2025 жылға қарай аяқталуы тиіс. Бұл өзгерістер Елбас Нұрсұлтан Назарбаевтың бастамасымен қолға алынған геосаяси жағдайға байланысты. Бүгінгі күні әлемнің 80% халқы латын графикасын қолданады.

Біздің университет шетте қалмады. «Практикалық қазақ тілі» және «Қазақ тілі мен әдебиеті» кафедраларының барлық делік  құрамы латын тілінде оқытатын білім беру курстарынан өтті. М.Қозыбаев атындағы СҚМУ мен «Өрлеу» БАҰО »АҚ облыстық филиалында. Жаңа оқу жылында Нұр-Сұлтан қаласында оқытушылардың бір бөлігі қосымша қайта даярлаудан өтеді. Оқытушылар  алған білімдерін оқу процесіне белсенді енгізуде.