Қазақтың бай мәдениетіне арналған интерактивті алаң

27 қыркүйек күні 6 оқу корпусының  фойесінде интерактивті алаңның ашылуы өтті, онда көптеген дәстүрлер мен әдет-ғұрыптарды сақтай отырып, қазақ халқының бай мәдениеті көпшілік назарына ұсынылды, көптеген ғасырлар бойы сақталып келе жатқан мұралар, ұрпақтан-ұрпаққа жалғасын табуда. ҚХА кафедрасы өткізген іс-шара студенттерді ұлттық бояу атмосферасына толығымен батырды және Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығына арналды.

Бұл жерде ерекше қолөнер, былғарыдан, киізден, ағаштан, керемет өрнектелген суреттер және тағы басқалардан жасалған әдемі қолөнер бұйымдары жергілікті шеберлердің жұмыстары жиналған көпшілік назарына ұсынылды.

Іс-шара бағдарламасын «Алуа» ансамблінің орындауындағы қазақтың әсем биі ашты. «Әлқисса» фольклорлық ансамблінің музыканттары «Балбырауын» және «Сыр толғауы» күйлерін орындады. Өнер колледжінің студенттері көрермендерді қазақтың ұлы композиторы Құрманғазының «Сарыарқа» туындысын шебер орындаумен қуантты.

Айта кету керек, Солтүстік Қазақстан облысында бір шаңырақ астында 90-нан астам этникалық топ өкілдері тұрады және жұмыс істейді. Оның үстіне, бірлік пен келісімнің басты біріктіруші факторы, әрине, қазақ мәдениеті мен мемлекеттік тіл.