Университте «Erasmus Days 2019» жобалық кеңсесінің ашылуы өтті

«Erasmus Days 2019» бүкіл әлемде 10-12 қазан аралығында өтеді. Бұл жыл сайын Еуропалық Одақтың Erasmus + бағдарламасының жобаларын жүзеге асыруда тәжірибе алмасу, көпшілікті өзгерістер туралы хабардар ету мақсатында 3900 елде 1400-ден астам іс-шаралар өткізілді. университеттер деңгейінде, білім беру жүйесі, жалпы қоғам деңгейінде өткізілді. Бұл жолы  университте осы жаһандық бастаманың бір бөлігі болды.

Еске салсақ, «Эразмус +» - бұл білім беру жүйесін, кәсіптік білім беру, жастар саясаты мен спортты жаңғыртуға және тұрақты дамытуға бағытталған ЕО бағдарламасы. Ол Еуропа елдерімен де, әлемдегі серіктес елдермен де осы барлық салалардағы ынтымақтастық үшін қаржылық мүмкіндіктер ұсынады. Бағдарлама төрт бағыт бойынша жүзеге асырылады: халықаралық несиелік ұтқырлық (Еуропада қысқа мерзімді оқу және тағылымдама); Магистр дәрежесі Эразмус Мундус (әр түрлі екі немесе одан да көп университетте оқу); Жан Моннет (ЕО зерттеулерін қолдау; жоғары білімнің әлеуетін арттыру)

М.Қозыбаев атындағы СҚМУ ректоры Erasmus+ сарапшылар тобының мүшесі, экономика ғылымдарының докторы Серік Өмірбаев біздің университет қазіргі уақытта «Erasmus +» аясында 5 жобаны жүзеге асырып жатқандығын айтты. Олар микроэлектрондық инженерия, дән егіншілік, Қазақстан Республикасындағы жоғары оқу орындарының автономиясына көшу және басқаларында инновациялық бағдарламаларды жасау саласында жүзеге асырылады. Іс-шарада қатысушылар әрқайсысы туралы толығырақ айтты.

Сондай-ақ, бүгін университетте  Erasmus + жобалық кеңсесінің ашылуы өтті. Енді осы жаһандық жобаға қатысатын студенттер, магистранттар мен оқытушылар мұнда жаңа идеяларды талқылауға, өз іс-әрекеттерін модельдеуге және жобаларды жасауға мүмкіндік алады.

Сонымен қатар, біздің интерактивті білім беруді интернационализациялау бойынша көптеген жұмыс жасалды: 30 елдің ұйымдары мен университеттерімен 150-ден астам ынтымақтастық туралы келісім жасалды, 9 қос дипломды бағдарламалар жүзеге асырылуда, 2017 жылдан бастап 5 шетелдік топ-менеджерлер жұмысқа шақырылды, 200-ден астам студент академиялық ұтқырлық бағдарламасы аясында білім алды.