Университетте неміс мәдениеті күндері жарқын және көңілді өтті

М.Қозыбаев атындағы СҚМУ-де неміс мәдениеті күндері аясында  интерактивті іс-шара «Видергебурт» Солтүстік Қазақстан аймақтық неміс орталығы» қоғамдық бірлестігінің мүшелерінің қатысуымен ашық сахна өткізілді.

Үстелдерде немістің негізгі мейрамдары:Рождество және Пасха мерекелеріне тән параферналия көрмесі, сонымен қатар Солтүстік Қазақстан облысындағы неміс диаспорасы өкілдеріне тиесілі жеке заттар, кітаптар мен керек-жарақтар көрсетілді. Этномәдени бірлестіктің қызметкерлері студенттерге неміс мәдениетінің қыр-сырларымен  жақынырақ таныстырды. Сонымен қатар оларды неміс тағамдары мен кофеден дәмді кондитерлік тәттілерден дәм татқызды.

Бұл күннің өзінде, дәстүрлі поляктардың қарапайым қимылдарын игеріп, барлығы би флешмобына қосыла алды. Сондай-ақ Германияның мәдени әртүрлілігі мен діни наным-сенімдері туралы дәрістер сериясын және Герольд Бельгердің 85 жылдығына арналған республикалық ғылыми-практикалық конференцияны өткізу жоспарланған. Біздің университетте елімізде тұратын этностардың мәдени күндерін атап өту   Қазақстан халқы Ассамблеясының кафедрасына жауапты.

Біздің университетте әлемнің 13 елінен 200-ге жуық студенттер оқиды. Мұндай іс-шаралар студенттерге оқу орнында бейімделуге, оларда өзара сыйластық, бір-бірлеріне деген бауырмалдылық сезімін қалыптастыруға баулиды.