Университетте «Балаларға қуаныш сыйла» қайырымдылық акциясы өтті

М.Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетінде 2010 жылдан бастап «Балаларға қуаныш сыйла» қайырымдылық акциясы өткізіліп келеді. Шараны ұйымдастырушы «Арнайы және әлеуметтік педагогика» кафедрасының оқытушылары мен студенттері. Болашақ дефектологтар мен әлеуметтік педагогтар үшін бұл іс-шаралар мейірімділік, жанашырлық, сезімін және олардың кәсіби құзыреттерін қалыптастыратын ерекше білім беру қажеттіліктері бар балаларды қолдауға белсенді қатысуды тәрбиелейді. Шараның басты мақсаты Жастардың бойында патриоттық сананы қалыптастыру.

29 қазанда өткізілген  акция мұқтаж жандарға қаражат бөлуге дайын барлық қамқор жандарды жинады. 5-ші ғимараттың фойесінде ұйымдастырушылар «Ашық жүрек» еріктілер отрядымен бірге аспаздық өнімдер, кондитерлік өнімдер, сусындар, бал, сонымен қатар қолдан жасалған платформалармен жәрмеңке өткізді. Мұнда қолөнер, сурет, трикотаж және түрлі материалдардан жасалған аксессуарларды ұсынды. Саудадан басқа, барлығы арнайы дайындалған банкаларда қайырымдылықты қалдыра алады. Шығармашылық студенттер музыкалық нөмірлермен өнер көрсетті, стендтерде «Тілек дуалы» дайындалды, онда қатысушылар қиын өмір тарихы бар балаларға кішкентай қағазға хаттар жазды.

Нәтижесінде шамамен 60 мың теңге жиналды, ол енді Петропавлдағы есту қабілеті бұзылған балаларға арналған облыстық арнайы (түзету) мектеп-интернатының мектепке дейінгі топтарына жіберіледі.

Студенттер бір үйдің баласындай шараға қызу түрде дайындалып, тілек ағашын да ұйымдастырған.  Дәл осындай шара бүгінгі күнге дейін алтыншы рет ұйымдастырылған. Соңы мерекелік дастархан мен ән,би өнер кешіне ұласты.