М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-і комплаенс офицерлерінің республикалық форумына қатысты

М. Қозыбаев атындағы СҚМУ еліміздегі жоғары оқу орындарының ішінде алғашқылардың бірі болып персонал құрамына комплаенс кадрларды енгізді. Комплаенс қызмет көрсету саласы Қазақстан үшін жаңа қызметтердің бірі.  Дегенмен олар өздерінің  ірі халықаралық қаржы компанияларына уәде бергендігі жөнінде хабардар етті. Біздің университет үнемі білім беру қызметін жақсартуға тырысады. Осы мақсатта сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл, ішкі ережелер мен мінез-құлық кодекстерін, корпоративті сектор арасында лайықты жағдай туғызуды, тәуекелдерді басқаруды, яғни сәйкестікті бақылауды қоса алғанда, қолданыстағы заңдардың бұзылуын болдырмауға бағытталған шаралар жүйесі енгізілді.

Нұр-Сұлтан қаласында ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл Агенттігі және KPMG Kazakhstan компаниясымен бірлесіп елімізде тұңғыш рет комплаенс офицерлерінің форумын өткізді. Оған М. Қозыбаев атындағы СҚМУ бас комплаен академик офицері Наталья Побежук және «Sanaly urpaq» жобалық кеңсесінің комплаенс  академ офицері Богдан Петров қатысты. Іс-шараға республиканың әр түкпірінен келген комплаенс офицерлер жиналды. Спикерлер ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл Агенттігінің  төрағасы Алик Шпекбаев, Парламент Мәжілісінің депутаты Гүлнар Бижанова, сондай-ақ халықаралық және коммерциялық емес ұйымдардың өкілдері болды.

Форумда ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегиясын іске асыру аясында сыбайлас жемқорлықтың алдын-алу және онымен күресудегі комплаенс офицерлерінің рөлін күшейту бойынша ұсыныстар әзірленді.

ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл Агенттігі суреті