М. Қозыбаев атындағы СҚМУ Ресей мен Қазақстан арасындағы XVI Аймақаралық ынтымақтастық форумына қатысты

2019 жылдың 6-7 қарашасында Омбы қаласында Ресей мен Қазақстан арасындағы XVI Аймақаралық ынтымақтастық форумы өтті. Мемлекеттік органдардың, қоғамдық және бизнес құрылымдарының өкілдері өзара тиімді серіктестік мәселелерін талқылады және екі елдің өңірлерінің экспонаттары ұсынылған «Жоғары технологиялық мүмкіндіктер» көрмесімен танысты.

Осы маңызды шараның аясында жас буын өкілдері мен достық қарым-қатынас орнады. Өткізілген орындардың бірі - Жас көшбасшылар форумы, онда 100-ден астам делегаттар өз пікірлерімен алмасты: министрлер, департамент директорлары, жастар саясаты департаментінің басшылары, Қазақстан мен Ресейдегі белсенді жастар өкілдері - журналистер, дипломаттар, ҒӨБ көшбасшылары, университеттердің студенттері мен аспиранттары.

«Біздің жастар психикалық, мәдени және тілдік қатынастарда бір-біріне жақын. Болашақ ұрпақтардың Ресей мен Қазақстан халықтары жақсы достық пен одақтастық дәстүрін сақтап, нығайтуы өте маңызды », - деді Форумның ресми ашылуында Ақпарат және әлеуметтік даму министрлігі Жастар және отбасы істері комитетінің төрағасы Мадияр Қожахмет. Содан кейін панельдік сессиялар өтті. Қатысушылар еріктілер мен ауыл жастарын дамытуды, сонымен қатар медиа-тенденцияны және жас дипломаттардың ынтымақтастығын талқылады.

М. Қозыбаев атындағы СҚМУ осы шарада «Sanaly urpaq» конструкторлық бюросының сәйкестік бойынша академиялық қызметкері Богдан Петров ұсынды. Ол жиналғандарға біздің университеттің студенттік өзін-өзі басқаруды дамыту тәжірибесі, «Парасат» телебағдарламасы және «Журналистика» мамандығы бойынша студенттері белсенді қатысып жатқан газет шығарды. Ресей аймақтарының жастар саясатына жауапты атқарушы органдарының өкілдерімен және Халықаралық студенттік теледидар қауымдастығымен белгілі келісімдер жасалды.

Форумды Жастар ісі жөніндегі федералды агенттіктің басшысы Александр Бугаев пен Қазақстан Республикасының ақпарат және қоғамдық даму министрі Дәурен Абаев қорытындылады. Кездесуден кейін жастар үкіметтік емес ұйымдары арасында жеті екіжақты келісімге қол қойылды. Сондай-ақ, Қазақстан Республикасының Президенті Қасым-Жомарт Тоқаевтың 2020 жылды «Еріктілер жылы» деп жариялау туралы бастамасын іске асыру мақсатында халықаралық еріктілер кеңесін құру туралы келісімге қол жеткізілді.