М. Қозыбаев атындағы СҚМУ-да Сапа апталығы өтуде

Дүниежүзілік сапа күніне орайластырылған шараны «Көлік және машина жасау» кафедрасының оқытушылары мен студенттері өткізді. Отырысты «Көлік және машина жасау» кафедрасының меңгерушісі Виталий Савинкин ашты. Қатысушыларды құттықтай отырып, ол стандарттаудың негізгі мақсаты мемлекеттің тұрмыс жағдайында техникалық реттеу әдістерімен қамтамасыз ету екенін атап өтті.

Аристотель «сапа» ұғымын тұжырымдады, бірақ ол өзекті болып қала береді. Спикерлердің сөйлеген сөздері қандай болды. Олар стандарттар мен нормативтік құжаттарды әзірлеудің заманауи тәсілдеріне, жобаларды сараптауға және басқаларға арналды. Сонымен қатар, іс-шарада олар жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру саласында ғана емес, сонымен қатар нақты өндіріс секторында: машина жасау, энергетика саласында кездесетін сапа проблемаларын талқылады.

ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің Қазақстандық стандарттау және сертификаттау институтының СҚФ мамандары өнімдер мен қызметтерді сертификаттауға қойылатын құжаттарды талдау тәжірибесімен бөлісті.